ul. Jarocka 86 10-699 Olsztyn Poniedziałek - Czwartek 08:00-18:00 Piątek 8:00-17:00 89 511 80 76 oraz +48 510 377 688
Nadciśnienie...

Nadciśnienie...

Sticky
Czy wiecie, że ściśnięte między palcami jajko w skorupce jest w stanie stawić opór sile większości z nas pod warunkiem, że kciuk i palec wskazujący znajdą się na jego przeciwnych biegunach? To trochę jak z atestowanym wężem do podlewania ogrodu. Też zniesie większe ciśnienie wody, nawet o kilka atmosfer… Do czasu. No właśnie do czasu, wystarczy, że nierówno przyłożymy siły ściskające i skorupka jajka pęknie. Przedłużające się działanie podniesionego ciśnienia pokona opór ścianek węża ogrodowego. W jego najsłabszym miejscu.
A jeżeli na zbyt duże ciśnienie będą narażone ściany naczyń krwionośnych? Na początku nic się nie wydarzy. Zupełnie nic. Czasem jakiś słaby ból głowy, ale to u niektórych. Czasem przez miesiące, czy nawet lata bez żadnych objawów. A proces niszczenia skomplikowanego systemu rur, rurek i węży, z którego składa się układ krwionośny będzie postępował. Krew przestanie docierać do wielu miejsc z dawną łatwością. Serce-nasza pompa, będzie poddawana obciążeniu, do którego nie jest przystosowana. To początek problemów. Bo na zewnątrz wciąż bez objawów. Bywa, że niespodziewanie, któreś z naczyń nie wytrzyma ciśnienia. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby przewidzieć co zdarzy się, gdy będzie to ważna arteria w jakimś ważnym organie. Pani doktor, przecież do tej pory był zdrowiusieńki…
Nadciśnienie tętnicze, o nim oczywiście mowa. Od kwietnia do zespołu medyków w Centrum Anima dołączy dr. Beata. Hipertensjolog, internista, z ogromnym doświadczeniem z zakresu kardiologii. Profilaktyka, diagnostyka i leczenie nadciśnienia. Dla tych co pierwszy raz i wtedy, gdy dotychczasowe zestawy leków nie działają. I gdy wahania ciśnienia są za duże. I gdy chcemy tylko skontrolować, czy wszystko w porządku. Prezent Wielkanocny dla nas wszystkich.
Zatroszczmy się o siebie. Kontrolujmy ciśnienie. I nie dajmy się zwieść niewystępowaniu objawów.
Zapraszamy do naszego Centrum 
read more